Aktualności

17. January 2017

Świeży powiew w kierunku lądu w Korei

Choć południowokoreański przemysł morski przeżywa spowolnienie, w branży przemysłowej pojawiają się nowe możliwości. Większa otwartość Korei na produkty zagraniczne sprawia, że firmy spoza tego kraju mogą śmielej konkurować z markami koreańskimi.

Dziś na silniku kupowanym przez południowokoreańskie przedsiębiorstwa przemysłowe nie musi już widnieć napis „wyprodukowano w Korei”. Po długim okresie, w którym bardzo niewiele zagranicznych marek mogło konkurować z koreańskimi producentami, nadeszła nowa era – w tym otwarciu również Hoyer dostrzega dla siebie szansę.

„Tradycyjne koreańskie marki silników przez długie lata wiodły prym w sektorze przemysłowym. Ostatnio jednak coraz większy nacisk na kwestię cen silników pomógł utorować drogę dla zagranicznych producentów. Jeśli chodzi o wybór silników, które nie zostały wyprodukowane w Korei, klienci nie są już tak niechętni jak wcześniej” – mówi Dong-min Lee, Country Manager Hoyer Motors w Korei Południowej.

Nieustający rozwój przemysłu

W przeciwieństwie do sektora morskiego i żeglugowego, który od pewnego czasu boryka się z problemami, przemysł lądowy wszedł w fazę stabilnego rozwoju i spodziewa się dalszego wzrostu w nowym roku. Stwarza to olbrzymie możliwości dla firm zagranicznych, które stawiają na jakość, dostępność dokumentacji i serwis.

„Producenci zagraniczni pomagają przełamać dominację firm koreańskich na rynku, jednak u większości z nich występują problemy z dostępnością i serwisem. Klienci w naszej branży bardzo potrzebują dostawców, którzy nie tylko dostarczają silniki, ale posiadają też niezbędną wiedzę dotyczącą ich zastosowań w takich urządzeniach, jak sprężarki, układy wentylacji i pompy. Krótko mówiąc, klienci oczekują od dostawców kompleksowych rozwiązań dostosowanych do określonych potrzeb odbiorcy” – wyjaśnia Dong-min Lee.

Hoyer pozyskuje klientów na lądzie

Wielu klientów firmy Hoyer produkuje rozwiązania zarówno dla branży morskiej, jak i przemysłowej, co otworzyło przed firmą nowe perspektywy w działalności prowadzonej na lądzie. Hoyer zatrudnił ostatnio menedżera ds. obsługi kluczowych klientów, którego zadaniem jest nadzór nad współpracą z sektorem przemysłowym. Doświadczenie, które zdobył w koreańskim sektorze przemysłowym, wyposażyło go w rozległą wiedzę na temat potrzeb klientów.

„Hoyer cieszy się dużym uznaniem w koreańskim przemyśle morskim, co bez wątpienia pomaga rozwijać działalność również na lądzie. Ponadto zainwestowaliśmy w badania i certyfikację naszych silników przemysłowych przez jednostkę zewnętrzną. Dzięki temu mogliśmy szybko stworzyć wiarygodną dokumentację potwierdzającą, że spełniamy wymagania dotyczące wydajności i sprawności oraz inne warunki. Ogromne doświadczenie naszego zespołu handlowego oraz nastawienie na serwis to czynniki, które pomogą nam przyciągnąć do marki Hoyer więcej klientów przemysłowych” – dodaje Dong-min Lee.

Newsmail signup

Otrzymuj najświeższe informacje

Zapisz mnie

Imię i nazwisko*

Tytuł*

Firma*

Kraj*

E-Mail*

* required fields

Wybierz :

Usuń subskrybcję