Aktualności

17. January 2017

Nowe oddziały firmy Hoyer w Japonii i Dubaju

Hoyer zatrudnił doświadczonego japońskiego Country Managera oraz otworzył nowe biuro w Jokohamie – dzięki temu umocnił swoją pozycję na jednym z najważniejszych rozwijających się rynków. Na rok 2017 zaplanowano również otwarcie nowego oddziału w Dubaju, co świadczy o poszerzeniu działalności firmy na Środkowym Wschodzie.

Hoyer rozszerza swoją działalność na dotychczasowych i nowych rynkach, dzięki czemu może być bliżej swoich klientów, zarówno fizycznie, jak i na płaszczyźnie językowej i kulturowej. Pierwszy krok został już wykonany w Japonii, gdzie nowe biuro w Jokohamie obsługuje japońskich klientów od września 2016 r., przyjmując zamówienia i zapewniając im wsparcie. Bardzo szybki rozwój japońskiego sektora morskiego w ostatnich latach sprawił, że rynek japoński znalazł się w centrum uwagi w budowanej przez Hoyer strategii rozwojowej firmy, a nowy oddział przyczyni się do dalszego umacniania pozycji firmy na tym rynku.

„Nasz nowy japoński zespół handlowy sprawia, że jest nam łatwiej bezpośrednio docierać do naszych klientów oraz zapewniać im obsługę na miejscu. Wcześniej obsługiwaliśmy rynek japoński tylko z Chin, jednak dostrzegliśmy rosnącą potrzebę wzmocnienia naszej obecności na szczeblu lokalnym, a to jest możliwe dzięki ludziom, którzy posługują się biegle językiem i znają kulturę” – wyjaśnia Ketil Vesterlund, CCO firmy Hoyer.

Doświadczony Country Manager

Prowadzenie oddziału w Japonii firma Hoyer powierzyła menedżerowi krajowemu, który posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pomp morskich. Ściśle współpracuje on z dwoma ostatnio zatrudnionymi przedstawicielami handlowymi, którzy również mówią po japońsku i dobrze znają lokalny rynek. Biuro jest więc dobrze przygotowane zarówno do obsługi zamówień i udzielania wsparcia, jak i do umacniania pozycji Hoyer na rynku japońskim. Pozostałe operacje, takie jak kontrola jakości i logistyka, będą nadal wykonywane z chińskiej siedziby Hoyer.

W centrum uwagi japońskiego zespołu handlowego znalazły się sektor morski oraz japońskie stocznie, które dzięki niskiemu kursowi jena oraz dobrze ugruntowanym tradycjom w budowie statków z powodzeniem konkurują ze stoczniami chińskimi i koreańskimi.

Rozwój działalności na Środkowym Wschodzie

Oprócz nowego przedstawicielstwa w Japonii Hoyer planuje również otwarcie biura handlowego w Dubaju. Zgodnie z planem biuro zostanie uruchomione w pierwszym kwartale 2017 r., a zasięg jego działalności będzie obejmować Środkowy Wschód – region, w którym firma dostrzega zwiększone zapotrzebowanie.

„Wielu naszych klientów ze Środkowego Wschodu, głównie z branży naftowej i gazowej, posiada już rozwiązania wykorzystujące silniki Hoyer. Umożliwia nam to wejście na rynek, a jednocześnie stanowi szansę, którą chcemy jak najlepiej wykorzystać. Cały region przeżywa okres intensywnego rozwoju. Przykładem może być Iran, który staje się bardziej otwarty i zaczyna więcej inwestować w przemysł i infrastrukturę. Poza sektorami naftowym i gazowym odnotowujemy również duże zapotrzebowanie na silniki stosowane w pompach oraz układach wentylacji w przemyśle budowlanym” – wyjaśnia Ketil Vesterlund.

 

 

Newsmail signup

Otrzymuj najświeższe informacje

Zapisz mnie

Imię i nazwisko*

Tytuł*

Firma*

Kraj*

E-Mail*

* required fields

Wybierz :

Usuń subskrybcję