Aktualności

24. February 2017

Hoyer Duńskim Eksporterem Roku 2016

Stowarzyszenie Eksporterów Duńskich przyznało firmie Hoyer nagrodę Duńskiego Eksportera Roku. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla osiągnięć pracowników Hoyer, którym udało się zapewnić wzrost eksportu dzięki innowacyjnej koncepcji biznesowej, stawiającej na pierwszym miejscu jakość obsługi, potrzeby klienta i kulturę korporacyjną.

Firma Hoyer dołączyła do grona zwycięzców wyróżnionych w poprzednich latach, w tym VIKING Life-Saving Equipment, DESMI, Hydra-Grene i Resolux.

– Patrząc na listę laureatów poprzednich edycji, mam świadomość, że staliśmy się częścią ekskluzywnej grupy przedsiębiorstw. To, że doceniono naszą pracę w obszarze eksportu, wiele dla nas znaczy i napawa dumą naszych pracowników – mówi Thomas Klausen, CEO Hoyer.

Nagroda Duńskiego Eksportera Roku przyznawana jest corocznie jednej z 570 firm należących do organizacji. Zwycięzcy muszą wykazać się innowacyjnym podejściem do eksportu oraz widocznym i zdecydowanym rozwojem na przestrzeni kilku lat, a także ponadprzeciętnym wkładem w promocję duńskiego eksportu.

Poprzeczka coraz wyżej

Firma Hoyer została Duńskim Eksporterem Roku z uwagi na znaczący wzrost wielkości eksportu. Od 2010 roku sprzedaż eksportowa przedsiębiorstwa wzrosła z 50% wartości obrotów do 75% w roku 2016. W tym samym okresie wartość całego przedsiębiorstwa wzrosła o 300%. Ponadto Hoyer wspiera sieć Stowarzyszenia Eksporterów i aktywnie ją wykorzystuje w rozwoju swojej działalności.

– Firmie Hoyer udało się osiągnąć takie wyniki dzięki dobremu zrozumieniu biznesu, klientów i rynków. Jednocześnie pracownicy firmy chętnie dzielą się doświadczeniem i przyczyniają się do podnoszenia poprzeczki całemu duńskiemu eksportowi, ponieważ wymiana wiedzy pozwala innym przedsiębiorstwom sięgnąć po nowe segmenty i rynki. Z tych powodów Hoyer jest zdecydowanym zwycięzcą – wyjaśnia Ulrik Dahl, CEO Stowarzyszenia Eksporterów Duńskich, które 8 lutego przyznało nagrodę firmie Hoyer.

Globalnie i lokalnie

Imponujący wzrost wyników eksportowych firmy Hoyer to rezultat modelu biznesowego, w ramach którego standardowe produkty dostosowywane są do różnych rynków w takich aspektach jak obsługa i dokumentacja. Wymaga to rozległej wiedzy na temat danej kultury, którą firma zdobywa za pośrednictwem pracowników lokalnych oddziałów.

– Sprzedaż z Danii może iść dobrze, ale aby odnieść prawdziwy sukces, trzeba zbudować silną pozycję na właściwych rynkach zbytu. A to oznacza zatrudnianie ludzi, którzy mówią w danym języku i znają kulturę danego kraju, ponieważ dzięki temu mogą lepiej zrozumieć oczekiwania i potrzeby klienta – mówi Klausen, CEO Hoyer.

Jakość obsługi kluczem do wzrostu

Thomas Klausen wyjaśnia, że to umiejętność zrozumienia punktu widzenia klienta – w połączeniu z wysoką jakością obsługi – działa jak katalizator dla wyników eksportowych przedsiębiorstwa.

– Wiele firm sprzedaje silniki elektryczne. Nasz produkt nie jest zatem zbyt istotny na etapie podejmowania decyzji przez klienta. To, co się naprawdę liczy, i to w znacznym stopniu, to sposób, w jaki odpowiadamy na pytania i życzenia klienta. Jakość obsługi, szybka reakcja i umiejętność wczucia się w sytuację klienta to decydujące parametry konkurencji – dodaje Klausen.

 

Nagroda Duńskiego Eksportera Roku

Nagroda przyznawana jest przedsiębiorstwu, które wykazało się:

  • innowacyjnością eksportu i sprzedaży globalnej,
  • ponadprzeciętnym wzrostem sprzedaży zagranicznej,
  • wyjątkowym wkładem w promocję duńskiego eksportu,
  • pionierstwem we wzmacnianiu sieci Stowarzyszenia Eksporterów.

O Stowarzyszeniu Eksporterów Duńskich

  • Stowarzyszenie Eksporterów Duńskich reprezentuje około 570 małych, średnich i dużych przedsiębiorstw eksportowych.
  • Członkowie Stowarzyszenia Eksporterów Duńskich są podzieleni na 13 sieci w zależności od branży i zainteresowania klientów zagranicznych

Newsmail signup

Otrzymuj najświeższe informacje

Zapisz mnie

Imię i nazwisko*

Tytuł*

Firma*

Kraj*

E-Mail*

* required fields

Wybierz :

Usuń subskrybcję